Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Ada Kwiatkowska w II etapie Oimpiady ...

 

W tym roku szkolnym Polskie Towarzystwo Historyczne po raz pierwszy zorganizowało Olimpiadę Historyczną dla gimnazjalistów. Odbyła się dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, a przy honorowym patronacie Sejmu RP oraz IPN.

 

W etapie szkolnym uczniowie mieli za zadanie opracować jeden z trzech proponowanych tematów. W pracy  pisemnej należało wykorzystać lektury historyczne, a następnie spisać je w bibliografii naukowej, umieszczonej na dodatkowej stronie. Praca pisemna powinna wykazać umiejętność gromadzenia informacji, analizy źródeł oraz konstruowania dłuższej wypowiedzi oraz oceny problemu (5 stron).

 

W naszej szkole tym wymaganiom sprostała Ada Kwiatkowska z kl. IIC, która napisała merytoryczny esej pod kierunkiem Małgorzaty Łukaszek. Najbardziej zainteresował ją temat: Scharakteryzuj znaczenie przyjęcia chrztu przez Mieszka I dla dziejów państwa polskiego,

z którym sobie świetnie poradziła i tym samym przeszła do II etapu (jako jedna z 27 osób z całego województwa). Eliminacje Okręgowe odbyły się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Czekamy na wyniki kwalifikujące do etapu ustnego.

 

Gratulujemy sukcesu już na tym etapie!

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna