Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

KINO NA TEMAT Z FILMEM „NERVE”
Obejrzeliśmy film „Nerve” i wypowiadaliśmy się na jego temat...

 

W piątek 23 września, klasy drugie: 2b, 2c, 2d oraz klasa 3c wraz z wychowawczyniami miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu, w Kinie HELIOS w Galerii Rzeszów. KINO na TEMAT to ciekawa propozycja na to, by miło spędzić czas, oglądając interesujące filmy, a prze tym wypowiedzieć się na temat ważnych problemów społecznych. W związku z tematyką z problematyką filmu tematem spotkania były role odgrywane w mediach społecznościowych i potrzeby, jakie te media zaspokajają.

 

Spotkanie prowadziła pani dziennikarka, po zakończonym seansie do dyskusji włączyła się zaproszona przez pracowników kina pani psycholog. Na Sali padły pytania m.in. o to, czy „ja w sieci i poza nią to zawsze ta sama osoba, czy odgrywamy role?”, „czy, będąc na miejscu bohaterów filmu (bezimiennej grupy) zagłosowałbym na TAK cz NIE?”, „czy film się podobał, dlaczego?”, „dlaczego film się nie podobał?”, „w jakiej roli czułbyś się lepiej: gracza czy obserwatora?” W dyskusji aktywnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni zaproszeniami na dowolny seans w kinie HELIOS.

 

Film produkcji amerykańskiej, skierowany do publiczności od 12. Roku życia, „Nerve”, opowiada o jednym dniu z życia grupy nastolatków, wśród której gwiazdą popularności jest Sydney. Jednak to nie ona jest główną bohaterką filmu. Powoli  z cienia przyjaciółki wychodzi Vee, skromna, życzliwa dziewczyna, której nigdy nie zależało na popularności. Pewne wydarzenie (zachowanie Sydney) jednak spowoduje, że postanowi coś zmienić w swoim życiu. Proste kliknięcie: „GRACZ” spowoduje, że już nigdy nie będzie tą samą osobą. Kolejne zadania, które będzie musiała wykonać, będą wzmacniały jej pewność sienie. Wkrótce ona i jej nowy znajomy Ian staną się najpopularniejszymi graczami Nerve, o Sydney powoli będą wszyscy zapominać. Tylko co w takie sytuacji zrobi dziewczyna? Czy przyjaźń przetrwa? Czy nowa znajomość to coś więcej jak współpraca dwóch graczy? Jak zakończy się finałowa walka? Czy ktoś ponieście klęskę? Co z odpowiedzialnością obserwatorów? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w filmie, dlatego zachęcam do obejrzenia.

 

Film, poza niewielkimi wyjątkami, podobał się uczniom. Nawet bardzo. Pozytywnie wypowiadali się na jego temat. Na pewno tematyka związana z filmem zostanie poruszona na najbliższych godzinach z wychowawcą.

Oprac.: Monika Konefał

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna