Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Jeśli czytasz książki, niekoniecznie lektury szkolne, ten KLUB jest właśnie dla Ciebie!

Klub Miłośników Książki o swoich wakacyjnych doświadczeniach i przeżyciach literackich!

 

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym. Rozpoczynamy przygodę ze szkołą z głową pełną pomysłów, nadziei i planów. Nadal sporo czytamy, a naszą pasją chcemy „zarażać” innych.  Aby zachęcić nowych uczniów  do comiesięcznych spotkań, a może także pomóc rozwinąć czytelnicze zainteresowania, poniżej prezentujemy zdjęcia z naszych wakacyjnych spotkań wraz z krótkim komentarzem.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, w ostatnim tygodniu nauki, omówiliśmy dwie książki: „Każdego dnia” oraz „Pięć minut”. Mogliśmy powymieniać się spostrzeżeniami, scharakteryzowaliśmy bohaterów, a przy tym miło spędziliśmy czas przy herbatce i ciasteczkach (zresztą jak zwykle).

 

Niech wam się jednak nie wydaje, że wraz z ostatnim dzwonkiem pożegnaliśmy mury szkolne i odrzuciliśmy książki na bok, by czekały na pierwszy wrześniowy dzwonek. Nic bardziej mylnego! Wielu z nas już nie mogło doczekać się pierwszego wakacyjnego spotkania (a były aż trzy), gdyż jego tematem były dwie fascynujące powieści młodzieżowe znanych autorów. Jedną z nich był I tom bestsellerowej i rozchwytywanej na całym świecie 5-częściowej serii C.J. Daugherty pt. „Wybrani”. Drugą książką była „Panika” L. Oliver, autorki takich powieści jak: „7 razy dziś”, „Delirium. Trylogia”. Obie powieści są tak wciągające, że nie można się od nich oderwać. Seria „Wybranych” skradła moje serce, więc w ciągu 4 dni „pochłonęłam” wszystkie 5 tomów, czego nie żałuję.  Serię polecam wszystkim gimnazjalistom, gdyż bohaterowie to młodzi ludzie, należący do tzw. elity, uczący się w szkole, za murami której dzieją się różne tajemnicze, a nierzadko przerażające rzeczy. Głowna bohaterka, wyjęta ze swego dotychczas zwyczajnego życia, musi się w nowej rzeczywistości odnaleźć. Nie ma łatwo, bo już pierwszego dnia zwraca na siebie uwagę dość ekstrawaganckim strojem oraz postawą buntowniczki. Ale co jednych odrzuca, przyciąga innych jak magnes. Wkrótce w życiu Allie Sheridan pojawią się przyjaciółki, a o jej uczucia zacznie walczyć dwóch intrygujących i fascynujących chłopców. Jak potoczą się losy Allie? Czego dowie się o sobie i o swojej „zwyczajnej” rodzinie? Czy uda się jej rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia ukochanego brata? Którego z chłopców pokocha jej serce? O może nie będzie potrafiła wybrać pomiędzy Carterem a Sullivanem? Zachęcam wszystkich do przeczytania I części, jestem pewna, że na jednej nie poprzestaniecie. Dodam, że wszystkie części są już dostępne w bibliotece szkolnej.

 

W połowie lipca wyszliśmy poza „mury biblioteki” na ul. Słowackiego, by miło i niecodziennej atmosferze spędzić czas na świeżym powietrzu, grillując i rozmawiając o naszych czytelniczych zamiłowaniach. Był to wyjątkowy czas, spędzony w gronie wyjątkowych osób. Wszyscy dobrze się bawili, nie było czasu na rozmowy o szkole. Takie spotkania stały się już tradycją naszego Klubu. Uczniowie już od czerwca nie mogą się doczekać i pytają, kiedy nadejdzie ten moment. Szkoda tylko, że ze względu na wakacyjne plany, nie każdemu udało się z nami spotkać. Jednak nic straconego! Spotkamy się za rok.

 

Podczas sierpniowego spotkania rozmawialiśmy o „Wystrzałowej maturzystce” oraz „Igrzyskach śmierci”. Seria napisana przez Suzanne Collins jest chyba wszystkim znana, dlatego chyba nie muszę za bardzo zachęcać do jej przeczytania.

 

Na wrześniowym spotkaniu będziemy omawiać książkę M. Paver „Bogowie i Wojownicy”.

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Klubu proszę o kontakt osobisty.

 

Prowadząca szkolny Klub MK (Miłośników Książki – zaskakujący zbieg literek J):

Monika Konefał

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna