Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Marcin Mazur po raz kolejny na antenie Polskiego Radia Rzeszów

 

Marcin Mazur, uczeń klasy 3a oraz członek Szkolnego Klubu Miłośników Książek prowadzonego przez p. Monikę Konefał, kolejny raz dobrze sprawdził się w roli recenzenta. Jak zwykle, z wielkim entuzjazmem wypowiadał się w rozmowie z panią Bernadetą Szczyptą na temat przeczytanych książek. Tym razem polecał serię trzech książek Bernarda Werbera.

 

Zachęcam do wysłuchania nagrania

W skład bestsellerowej trylogii wchodzą tomy:

1.     Szkoła bogów

2.     Oddech bogów

3.     Tajemnica bogów

 

 

Wybór książek nie powinien być dla nas żadnym zaskoczeniem, bowiem Marcin uwielbia wszelkie powieści, które rozgrywają się w świecie bogów olimpijskich i herosów greckich.

Akcja trzech części powieści rozgrywa się w mieście Olimpia, na wyspie Aeden. Tam właśnie znajduje się niezwykła szkoła, niepodobna do żadnych innych – akademia prowadzona przez dwunastu bogów, którzy uczą ludzi tego, jak radzić sobie w życiu, jak przezwyciężać przeszkody i jak pokonywać własne słabości. To także – jak podkreśla Marcin – książka o życiu, o tym, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale, a może i przede wszystkim, za innych.

Jeśli chociaż przez jeden dzień chcecie poczuć się jak uczniowie owej szkoły, zachęcamy do sięgnięcia po pierwszy tom tej niezwykle interesującej i wciągającej serii. Na pewno się nie rozczarujecie, a jeden dzień będzie tylko początkiem  fascynującej przygody z lekturą książek francuskiego pisarza science fiction.

 

Oprac. Monika Konefał – opiekun Szkolnego Koła Miłośników Książki

Zdjęcia wykonała: Edyta Korcz, uczennica klasy 2b, redaktor szkolnej gazetki „Węzeł”

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna