Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Muzyczne OTRZĘSINY klas pierwszych

 

Otrzęsiny klas pierwszych odbyły się w środę 19 października. Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, który przywitał zebranych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Następnie wychowawczyni klasy 1c poprosiła o wejście na salę poczet sztandarowy i przedstawiciele każdej klasy w imieniu całego zespołu pierwszoklasistów złożyli uroczyste ślubowanie.

 

Po części oficjalnej przeszliśmy do tej najbardziej wyczekiwanej przez uczniów - konkurencji pomiędzy klasami. Na początku mogliśmy obejrzeć prezentacje poszczególnych klas. Tematem przewodnim w tym roku były GWIAZDY MUZYKI.

Każda klasa przygotowała piosenkę o swojej klasie. Wykonawca musiał przebrać się za gwiazdę i zaprezentować klasę do wybranej przez siebie piosenki. Najlepiej zaprezentowała się klasa 1b (wych. p. Iwona Drzał), której przdestawiciel przebrał się za Marylę Rodowicz i zaśpiewał piosenkę o klasie, do której wykorzystał muzykę z utworu „Małgośka”. Kacper był bezkonkurencyjny. Śpiewana przez niego piosenka była bardzo zabawna. Równoległe miejsce zajęła klasa 1a (wych. p. Ewa Barć), której przedstawiciel wyrecytował wiersz o klasie, a następnie cała klasa zaśpiewała piosenkę.  Drugie miejsce zajęła klasa 1c (wych. p. Ewa Niedźwiedź), a trzecie klasa 1d (wych. p. Barbara Szelicka). Po prezentacji klas nastąpiły konkurencje sprawnościowe: bieg w workach, jazda na deskorolce, z zawiązanymi oczami karmienie kisielem kolegi z klasy itp.

 

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni. Zwycięstwo odniosła klasa 1b i klasa 1d. Najważniejsza jednak  była dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą i zasługują na miano prawdziwego gimnazjalisty. 

 

Po konkurencjach wszyscy bawili się doskonale na szkolnej dyskotece.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna