Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

OBÓZ JĘZYKOWY W HISZPANII

 

 Podczas tegorocznych ferii zimowych grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w obozie językowym, który odbył się
w Salamance, jednym z najbardziej zabytkowych miast Hiszpanii.

 

Podróż do Hiszpanii przebiegła sprawnie i już wieczorem tego samego dnia uczestnicy mogli nacieszyć oczy wieczornym widokiem pięknej Salamanki oraz spróbować pierwszych  przysmaków kuchni hiszpańskiej.

 

Następne dni okazały się barwne i różnorodne: przed południem grupa pilnie pogłębiała znajomość języka hiszpańskiego na intensywnych zajęciach językowych a po smacznym obiadku i sjeście nasi uczniowie zwiedzali miasto, zapoznawali się z jego ciekawą, wielowiekową historią, wspaniałymi zabytkami i legendami. Znalazła się również okazja do potańczenia w rytm salsy na warsztatach tanecznych pod okiem sympatycznego instruktora tańca  a na warsztatach kulinarnych uczniowie nauczyli się od kucharza Jorge jak zrobić dobrą „tortillę” – jedno z najbardziej typowych dań hiszpańskich .

 

Jeden dzień pobytu w całości poświęcony został wycieczce do stolicy Hiszpanii  - Madrytu, gdzie grupa zwiedziła stare miasto, obejrzała pałac królewski, parlament, a także poznała nowoczesne centrum stolicy i kultowy stadion Santiago Bernabeu.

W ostatni dzień pobytu uczniowie mieli okazję sprawdzić w praktyce nabyte umiejętności uczestnicząc w grze miejskiej, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

 

Pełni wrażeń i z dyplomami ukończenia kursu w kieszeni, uczniowie z żalem pożegnali gościnną Hiszpanię i ruszyli w drogę powrotną do Polski. Już na miejscu uczestnicy stwierdzają, że chętnie znowu wyruszyliby  do Hiszpanii, a zatem przymierzamy się do następnej edycji, na którą już w tym momencie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna