Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

O reformie teatru oraz o Małej Akademii Teatralnej rozmawialiśmy z panią Natalią Kozą

 

W ostatnim tygodniu nauki, przed feriami zimowymi, uczniowie klasy 3c mieli okazję spotkać się  (w ramach lekcji języka polskiego) z panią Natalią Kozą, pracownikiem teatru MASKA w Rzeszowie. Pani Natalia, wieloletni instruktor teatralny, absolwentka teatrologii UJ oraz Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie, prowadząca zajęcia z zakresu improwizacji i ruchu scenicznego, a także praktyk i teoretyk europejskich tańców dworskich, prowadzi od ponad roku warsztaty i lekcje teatralne w Rzeszowie - „Małą Akademię Teatralną”.  Właśnie ta działalność była jedną z przyczyn jej odwiedzin w naszym gimnazjum. Zachęcała bowiem trzecioklasistów do uczestnictwa  w tych niezwykle interesujących i pasjonujących zajęciach. 

 

Ponadto pani Natalia przysłuchiwała się uczniowskim prezentacjom związanym z rozwojem instytucji teatru na przestrzeni wieków, począwszy od teatru antycznego poprzez średniowieczny, elżbietański, oświeceniowy. Najwięcej miejsca poświęcono zagadnieniom związanym z wielkimi reformatorami teatru oraz ludźmi z naszego regionu. Nie zabrakło więc refleksji na temat twórczości B. Brechta, G. Craiga, K. Stanisławskiego, T. Kantora, J. Grotowskiego czy twórczości J. Szajny. 

 

Spotkanie z pracownikiem teatru było dla nas bardzo cenne, uzupełniliśmy swą wiedzę z interesujących nas  zagadnień. Pani Natalii dziękujemy, zaś wszystkich gimnazjalistów, zainteresowanych zajęciami Małej Akademii teatralnej zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.teatrmaska.pl/teatr/edukacja/mala-akademia-teatralna/

 

Oprac. Monika Konefał

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna