Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Piotr Cesarz, najlepszy, recenzent roku 2015, tym razem na antenie Polskiego Radia Rzeszów

 

Piotr Cesarz, uczeń klasy 3c, członek szkolnego Klubu Miłośników Książki prowadzonego przez p. Monikę Konefał, uczestnik sobotnich spotkań DKK w bibliotece na ul. Słowackiego w ostatnią niedzielę października recenzował „Więźnia labiryntu”. Tym, którzy jeszcze nie znają osiągnięć Piotrka, przypominam, że jego tradycyjne recenzje (wersja pisana) pięciokrotnie zdobyły tytuł recenzji miesiąca, co przyczyniło się do uzyskania ogólnopolskiego tytułu Młodzieżowego Recenzenta Roku w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Jego recenzje możemy przeczytać na stronach internetowych szkoły oraz Instytutu Książki.

Podczas niedzielnego cyklu Świat Młodych na antenie Radia Rzeszów Piotrek zachęcał rówieśników do sięgnięcia po książkę z gatunku science fiction pt. „Więzień labiryntu”, która otwiera bestsellerową trylogię J. Dashnera:

1. „Więzień labiryntu”

2. „Próby ognia”

3. Lek na śmierć”

oraz prequel  „Rozkaz zagłady”

 

Wybór nie jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż znając upodobania ucznia i jego fascynację  twórczością Jamesa Dashnera, wiedziałam, że zdecyduje się na ten właśnie tytuł. Zachęcam wszystkich do wysłuchania krótkiego nagrania oraz do przeczytania polecanej przez Piotrka książki:

Zachęcam do wysłuchania nagrania

 

Wszystkie tytuły, zakupione ze środków dofinansowanych w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dostępne w bibliotece szkolnej.

Nie czekaj, tylko już dziś zarezerwuj egzemplarz!

 

Oprac. i zdjęcia: Monika Konefał

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna