Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Szkoła Podstawowa Nr 29

Nabór do przedszkola oraz klas I, IV, VII

na rok szkolny 2017/2018

Ważne informacje - wejdź i przeczytaj!

Zapraszamy!

Zrób pierwszy krok, następnych jesteśmy pewni.         

Rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu pt. ”Doświadczenia wokół nas”

 

W dniu 12.06.2017 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu pt. ”Doświadczenia wokół nas”. Spotkanie otworzył Dziekan Wydziału Biologiczno - Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Czesław Puchalski.

 

Uczennice naszego gimnazjum: Paulina Kołodziej, Dominika Kopeć, Klara Lelek, Patrycja Rusinek oraz Weronika Ślusarczyk zostały wyróżnione otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po części oficjalnej uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na warsztaty chemiczne zorganizowane w Katedrze Chemii i Toksykologii Żywności. Warsztaty podzielone były na trzy części. Pierwsza część obejmowała analizę jakościową kationów, którą uczennice przeprowadziły samodzielnie.

 

Druga część dotyczyła naturalnych oraz sztucznych barwników spożywczych. Najbardziej interesująca i smaczna okazałą się trzecia część – dotycząca miodów „Miód – kwaśny a jednak słodki”. Na początku każdy miał możliwość spróbowania pysznego miodu i wybrania tego, który najbardziej mu smakuje – a wybór był trudny. Następnie za pomocą specjalnego urządzenia uczennice zbadały pH miodu. Zaskoczeniem dla wielu było to, że miód ma odczyn kwaśny, którego jednak nie odczuwamy ze względu na obecność innych substancji w miodzie.

 

Dla naszych uczennic była to doskonała okazja do bliższego zapoznania się z pracą w prawdziwym laboratorium chemicznym. Uczennice do konkursu przygotowała p. Beata Semków.

 

 

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna