Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Spotkanie z  Michałem Rusinkiem

 

17 listopada uczennice naszej szkoły, Julia, Ewa, Edyta, Kasia, Klaudia z 2d oraz  Justyna i Ola z 2c,  miały okazję wysłuchać wspomnień o naszej noblistce – Wisławie Szymborskiej. A opowiadał nie byle kto, bo były, sekretarz poetki, pan Michał Rusinek.

Literaturoznawca, tłumacz (m.in. książek o Kubusiu Puchatku i misiu Paddingtonie), autor wielu książek dla dzieci.  W tym roku ukazała się Jego  książka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”.

 

Michał Rusinek jest prezesem Fundacji  im. Wisławy Szymborskiej, której powstania noblistka zażyczyła sobie w testamencie.

Wspomnienia, anegdoty, odpowiedzi na pytania czytelników, prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Małgorzatę Augustyn przybliżyły uczestnikom spotkania sylwetkę zarówno  naszej noblistki, jak i Michała Rusinka.

 

 

Wysłuchaliśmy szeregu informacji dotąd nieznanych, historii, których nie umieścił w swojej książce o Szymborskiej, a związanych z ludźmi kultury,  m.in. z Andrzejem Wajdą.

 

Wrażeniami i obrazem poetki wybiegającym poza podręcznik, uczestniczki mogą podzielić się z koleżankami i kolegami.

Udział w spotkaniu, zorganizowanym przez Filię Nr 10 WiMBP w Rzeszowie, jest elementem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 Opracowała: A. Kądziela

        

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna