Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Wizyta gości ze szkoły w Hamburgu - Finkenwerder Stadteilschule

 

W dniach od 19 do 23 września gośćmi naszej szkoły byli uczniowie i nauczyciele z partnerskiej placówki w Hamburgu - Finkenwerder Stadteilschule.  Jak co roku program wizyty był bardzo napięty. Oprócz wizyty w szkole czas spędzaliśmy na spotkaniach poza szkołą.

 

Mimo jesiennej pogody dobrze bawiliśmy się na kręgielni, przy ognisku, które urządzili rodzice jednego z naszych kolegów  oraz  przy fontannie multimedialnej. Nie straszny był nam chłód – dobre towarzystwo sprawiło, że odczuwalna temperatura wzrosła o kilka stopni.

 

W środę wybraliśmy się na wycieczkę do Polańczyka i do Soliny. Ciepłe, jesienne słońce sprawiło, że rejs statkiem oraz spacer po zaporze były bardzo przyjemne. Udało się nam również zwiedzić wnętrze zapory i dowiedzieć się jak działa elektrownia wodna.

W czwartek zwiedziliśmy trasę podziemną w Rzeszowie oraz spotkaliśmy się z pełnomocnikiem prezydenta miasta panem Henrykiem Wolickim.  Nie brakło nam czasu na spacery po mieście i wspólne zakupy.

 

Niestety w piątek pożegnaliśmy swoich niemieckich kolegów i koleżanki. Mamy jednak  nadzieję, że kontakty przetrwają próbę czasu i wkrótce znów się spotkamy.

W realizacji programu finansowo wsparła nas organizacja PNWM oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna