Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Szkoła Podstawowa Nr 29

Nabór do klas I, IV, VII

na rok szkolny 2017/2018

Ważne informacje - wejdź i przeczytaj!

Zapraszamy!

Zrób pierwszy krok, następnych jesteśmy pewni.         

WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

 

Po koniec marca uczniowie klasy 1b i 1c pod opieką Pani Iwony Drzał i Pani Ewy Niedźwiedź mieli okazję zwiedzić Interaktywną Wystawę Eksploratorium na Uniwersytecie Rzeszowskim. Składa się ona z kilkunastu eksponatów prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy. Eksponaty wchodzące w skład wystawy przybliżają wiedzę z matematyki, biologii i fizyki.

 

Wśród prawie 20 stanowisk uczniowie mieli okazję zobaczyć zarówno modele anatomiczne jak i te ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki. Uczniowie mogli obejrzeć powierzchnie prostokreślne, rozwiązać kilka zagadek geometrycznych, zbudować most wg pomysłu Leonarda da Vinci czy też sprawdzić Pitagorasa za pomocą kierownicy. Wszystkie eksponaty wymagały aktywności odwiedzających. Wiele z nich to prawdziwe zagadki zmuszające do  logicznego myślenia i wyobraźni a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie.

 

Uczniowie zwiedzili Laboratorium Centrum Dydaktyczno – Naukowego Mikroelektroniki i Nanotechnologii. Z ogromnym zainteresowaniem wzięli udział w warsztatach „Świat Niskich Temperatur”. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

 

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna