Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze

 

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze, trzeba ją pielęgnować, strzec, umacniać prawdziwymi wartościami i być im „Zawsze wierni”.

 

Dnia 20 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego  im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z  miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego.  Celem konkursu było między innymi budzenie poczucia tożsamości narodowej, a także poznanie najnowszej historii i jej bohaterów. Idea łączy się z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca.  

 

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący  - pan Marek Pyś, aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli Wujka Władka w „Świecie według Kiepskich”, czy Zenona Łazanka z „Pierwszej miłości”, członkowie: pani Krystyna Dżuła, prezes dynowskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, polonistka, animatorka kultury, reżyser teatralna Amatorskiego Teatru działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie, pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, animatorka kultury, inicjatorka wielu projektów oraz pan Mateusz Mikoś, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

 

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ada Kwiatkowska z IIc oraz Klaudia Łagodzic z IId, którymi opiekowała się p. Małgorzata Łukaszek. Już sam udział był dla dziewczyn wielkim wyróżnieniem, bo jak skomentowała Komisja: Mieliśmy bardzo trudne zadanie, gdyż poziom recytacji okazał się być bardzo wysoki.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna