Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Szkoła Podstawowa Nr 29

Nabór do klas I, IV, VII

na rok szkolny 2017/2018

Ważne informacje - wejdź i przeczytaj!

Zapraszamy!

Zrób pierwszy krok, następnych jesteśmy pewni.         

Zbieramy makulaturę na budowę studni w Afryce

 

Przypominamy, że w naszej szkole trwa akcja zbierania makulatury na WAŻNY CEL, to jest budowę studni dla mieszkańców suchych rejonów Afryki (m. in. Czadu, Sudanu Południowego, Madagaskaru).

Akcja prowadzona jest na Podkarpaciu przez Grupę Charytatywną przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku i dołączyli do niej uczniowie naszego Gimnazjum.

 

W celu zachęcenia uczniów do udziału w akcji przedstawiciele klas I wykonali plakaty. Uczennice z klasy 1d Martyna Grzebyk i Dominika Szarek, Patrycja Brodzik 1A, na temat roli  wody w organizmie człowieka. Plakaty przedstawiające trudne warunki życia mieszkańców Czadu wynikające z braku wody wykonali Patrycja Brodzik i Julia Głuszczyk 1A, Emilia Guzek 1B, Mateusz Czop 1C, Jakub Chmura 1D.

Dodatkowo na lekcjach geografii i biologii uczniowie przedstawiali prezentacje zachęcające do zbiórki makulatury i ukazujące życie mieszkańców Afryki.

 

Wybudowanie studni głębinowej w Afryce to koszt blisko 15 tysięcy zł. Za kilogram makulatury można dostać w skupie 20 groszy, co oznacza, że na jedną studnię potrzeba około 75 ton papieru.

 

Dołącz i ty:-). Zbudujmy kolejna studnię. Gorąco zapraszamy.

 

Zbiórkę w szkole przedłużamy do końca maja... stosik makulatury powoli rośnie.

 

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna