Gimnazjum Nr 10 w Rzeszowie

im. Tadeusza Kościuszki

 

Partyzantów 10A  35-234 Rzeszów   tel. +17 748 27 70  NIP 813 30 08 430

Dzisiaj jest roku

 
Zespół muzyczny

 Zespól muzyczny działa w naszej szkole już od kilku lat.  Próby  odbywają się w każdy wtorek o godz. 14.15 i biorą w nich udział uczniowie, którzy interesują się muzyką, lubią i potrafią śpiewać lub grać na różnych  instrumentach muzycznych. Celem zajęć jest nie tylko doskonalenie  umiejętności gry na instrumentach, śpiewu,  pracy w grupie, czy  kształtowanie wrażliwości muzycznej ale też i dobra zabawa. Repertuar  to głównie piosenki rockowe w języku angielskim.

Opiekunem zespołu jest Piotr Urbanek - nauczyciel   j. angielskiego i muzyki.

 

W roku szkolnym 2016/2017 w skład zespołu wchodzą uczniowie:

Zuzanna Gabrowska

Emilia Gałuszka

Justyna Ciszewska

Szymon Bator

 

Grupa aktywnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych, występując z okazji Dnia Nauczyciela,  Święta Niepodległości, wizyt szkół partnerskich w ramach projektu Comenius oraz w imprezach  pozaszkolnych biorąc udział w konkursach muzycznych,  jak również występując w ramach dni osiedla. 

Zespól ma na swoim koncie wiele osiągnięć:

-  w roku 2006 w składzie Urszula Jagusiak, Żaneta Łabędzka, Sabina Sroka i Piotr Krok otrzymał wyróżnienie na II Rzeszowskim Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

- w  roku 2007 w składzie Justyna Cupryś i Piotr Surdej zajął trzecie  miejsce na IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

-  w roku 2009 w składzie Jakub Koziołkiewicz, Michał Lekacz i Karol Krzeszowiec zajął trzecie miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewamy ponad granicami”. 

- w roku 2013 wokalistka zespołu Zuzanna Grzywa-Medyńska, otrzymała wyróżnienie na wojewódzkim konkursie wokalnym Na Skrzydłach Muzyki.

 

Wszyscy uczniowie interesujący się muzyką, śpiewający lub grający na instrumentach muzycznych są  u nas mile widziani.

Strona główna 

Napisz do nas