Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Zwycięstwo w Grze turystycznej ABC „Zapytaj o atrakcje turystyczne Rzeszowa”

 

W dniu 23.09 drużyny uczniów z klas 1A, 1B i 1D wraz z opiekunami p. Magdaleną Koziarz i ks. Marcinem Duplagą uczestniczyli  w Grze turystycznej ABC „Zapytaj o atrakcje turystyczne Rzeszowa”.

 

Zadaniem uczniów było wytypowanie z listy atrakcji turystycznych Rzeszowa 5 pozycji  zasługujących ich zdaniem na miano „Atrakcji turystycznej Rzeszowa +”.

Kolejne zadania niespodzianki  uczniowie wykonywali w Schronisku Młodzieżowym PTSM „ALKO” w Rzeszowie. Dużym zaskoczeniem było zadanie polegające na pościeleniu łóżka, które powinien umieć wykonać każdy turysta spędzający noc w schronisku.  Drugie zadanie polegało na rozpoznaniu na ilustracjach ABC „Zapytaj o atrakcje turystyczne Rzeszowa” zabytków i atrakcji Rzeszowa. 

Ostatnim zadaniem Gry turystycznej było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie piwnice” . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii opowiadanych przez przewodnika, zadając przy tym mnóstwo pytań.

 

Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z wykonaniem wszystkich zadań i zdobyli I miejsce, za co otrzymali pamiątkowy puchar oraz dyplomy dla każdej drużyny.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna