Gimnazjum Nr 10 im. T. Kościuszki   ul. Partyzantów 10A   35-234 Rzeszów   tel. 17 748 27 70   NIP 813 30 08 430

MEN KO PCEN OKE UW UM CKE

Dzisiaj jest roku

Strona główna

Życie jest dobre, po prostu…

 

W piątek 2 grudnia, przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z ks. Marcinem mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu.

VIII Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zorganizowało wystawę, która nosi tytuł:  „Krótka historia o tym dlaczego życie jest dobre” autorstwa pani Marty Dzbeńskiej – Karpińskiej.

 

Wystawa w bardzo radosny i nastrojowy sposób pokazuje historię życia człowieka od momentu poczęcia po starość. Zdjęcia wzbogacone tekstami p. Katarzyny Urban w pozytywny sposób pokazują radość życia, a grafika, którą opracowała p. Jaga Mączka sprawia, że bardzo miło się te zdjęcia ogląda.

 

Jednak najważniejszym wydarzeniem tego spotkania było wystąpienie p. Wandy Półtawskiej, która została zaproszona specjalnie na otwarcie wystawy. Wszyscy słuchali jej ponad godzinnego wykładu na temat życia, jego wartości oraz ochrony przed niebezpieczeństwami. Radości dodaje fakt, że p. Wanda jest żywym świadkiem osoby św. Jana Pawła II, ponieważ przez wiele lat się z nim przyjaźniła, dlatego jej słowa poparte przykładami z życia, były jeszcze bardziej ciekawe. Mimo tego, że ma już 95 lat, nadal jeździ po Polsce opowiadając o tym, że życie jest piękne i trzeba je chronić.

 

Wystawę pt. „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre” można oglądać w VIII Liceum Ogólnokształcącym do 13 stycznia 2017 r.

         

 Wikipedia Onet WP Google Interklasa Gimnazjum.pl Interia

 Napisz do nas

Strona główna